środa, 25 maja 2011

Andrzej Sapkowski - "Czas pogardy"


Drugi tom wiedźmińskiej sagi (lub czwarty, jeśli brać pod uwagę dwa tomy opowiadań). W tej części wiedźmin Geralt wysuwa się nieco bardziej na pierwszy plan, choć i tak najważniejszą bohaterką jest Ciri - młoda królewna, którą w ograniętym wojną świecie wszyscy chcą schwytać i zabić lub wykorzystać do swoich celów.

To moje drugie zetknięcie z Sapkowskim i już chyba tak zostanie, że jego książki wciągają mnie w swój świat od pierwszego zdania - przynajmniej w sadze o wiedźminie sprawdza się ta zasada. Doprawdy nie wiem jak on to robi, ale od pierwszej strony słyszę szelest długich sukien Yennefer, widzę przerażający uśmiech Geralta i jego białe włosy, robię uniki przed uderzeniami wrogich kling.

Świetne dialogi, wiarygodne, krwiste postaci, ciężko mi się było od "Czasu pogardy" oderwać.

A wszystkie te zachwyty wygłaszam ja - osoba, która absolutnie za fantastyką nie przepada, co uważam za najlepszą rekomendację. Gorąco polecam zapoznanie się z twórczością Sapkowskiego innym niedowiarkom:-)

7 komentarzy:

 1. Nie czytam fantasty, ale coraz częściej patrzę na ten gatunek łaskawym okiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie czytałam tego rodzaju książek, ale może się skuszę i też mnie zaczaruje od pierwszej strony? Od tej pozycji nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uwielbiam "Wiedźmina" - cóż tu można dodać? Klasa sama w sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam całą sagę i mam gdzieś wynotowane najlepsze (subiektywnie) cytaty :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Sapkowskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham Sagę o Wiedźmminie, nic więcej do dodania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciągle sobie obiecuję, że przeczytam ponownie sagę Sapkowskiego i ciągle jakoś czytam coś innego. To chyba błąd, który muszę nareszcie naprawić :)

  OdpowiedzUsuń