wtorek, 27 stycznia 2015

Andrea Camilleri - "Kryjówka"Choć Andrea Camilleri kojarzy się głównie z serią kryminałów o przygodach komisarza Montalbano, to ma w dorobku również inne powieści. I taką właśnie książką jest "Kryjówka", pierwsza z cyklu niekryminalnych książek Camilleriego, które ukażą się na naszym rynku.

To dość krótka opowieść o kobiecie - dziecku, na pozór uroczej, bezbronnej i nieskomplikowanej, faktycznie o pogmatwanej psychice i pełnej tajemnic. Camilleri wprowadza nas w życie Arianny zapoznając czytelnika z nietypowym układem małżeńskim. Zanim jednak zdążymy poczuć się zaszokowani, okazuje się, że kontrolowane zdrady są prawdziwą błahostką w porównaniu z innymi wyczynami głównej bohaterki i jej przeszłością. Stopniowo odkrywamy jej kolejne tajemnice i w końcu już nie wiadomo czy mamy do czynienia z kimś chorym, czy może po prostu złym. 

Wiem, że "Kryjówka" zbiera takie sobie recenzje, ale mnie się podobała. Całkiem zgrabnie wyszedł autorowi ten psychologiczny portret kobiety. Kupuję Camilleriego nawet bez komisarza Montalbano.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz