poniedziałek, 26 lipca 2010

Agata Christie - "Pięć małych świnek"Może to dziwne, ale zupełnie nie znam książek Agaty Christie. W czasach licealnych przeczytałam ze dwie, może trzy i na tym koniec. Kiedy więc ostatnio nabrałam chęci na lekką lekturę, sięgnęłam właśnie po książkę autorstwa królowej kryminału.


W "Pięciu małych świnkach" detektywem tropiącym mordercę jest Herkules Poirot. Na pozór safandułowaty starszy pan, a naprawdę superinteligentny i spostrzegawczy człowiek, którego uwadze nic nie umknie. Tym razem Poirot dostaje zlecenie zbadania zbrodni sprzed kilkunastu lat i sprawdzenia czy aby na pewno wyrok sądu w tej sprawie był właściwy. Więcej nie powiem żeby nie psuć przyjemności ewentualnym czytelnikom.

Nie udało mi się odgadnąć kto był mordercą, choć byłam przekonana, że typuję trafnie:-) A ponieważ gdzie jak gdzie, ale w kryminałach element zaskoczenia jest bardzo ważny to na pewno przeczytam jeszcze niejedną z książek pani Christie.

9 komentarzy:

 1. może i ja wrócę do kryminałów pani Christie? bo dawno nie czytałam, oj dawno...

  OdpowiedzUsuń
 2. "Pięć małych świnek" to chyba moja ulubiona książka z Poirotem. Bardzo lubię takie zagadki z przeszłości. I chociaż Poirot chwilami irytuje (a czasem nawet doprowadza do szału..), to i tak do książek Agathy Christie wracam wielokrotnie.

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To było moje pierwsze spotkanie z ową autorką. I wciąż siedzi w mojej pamięci. Dlatego ciągle pamiętam, kto zabił i jak wygląda ostatnia scena. W dodatku to jedna z lepszych książek Pani Christie, które czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, wygląda na to, że przypadkiem trafiłam na jedną z lepszych rzeczy autorstwa Agaty Christie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Christie szczególnie za postać pany Marple:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie mnie irytują powieści Christie, ponieważ nigdy nie mogę zgadnąć, kto zabił, co jest dla mnie nietypowe, bo detektywem jestem niezłym :) Jednak chyba o to w książkach Christie chodzi, bo jakoś oderwać się od nich nie mogę. Założyłam blog o książkach. Jeśli masz ochotę odwiedź mnie na
  www.ogrod-ksiazek.blogspot.cok

  OdpowiedzUsuń
 7. czytałam wszystkie :) niejako nałóg taki mam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie przeczytaj '' I nie bylo juz nikogo'' :)) Lotta

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam Agathę Christie. Jej książki od początku do końca przyjemnie się czyta, zwykle wydaje mi się, że wytypowałem poprawnie zabójcę, a tu na końcu zaskoczenie :)

  OdpowiedzUsuń